Основен Анализи

Loratadine бебе

Много родители изпитват алергична реакция при дете. Той може да се развие в отговор на вдишване на цветен прашец, вземане на каквито и да е медикаменти, хранене, използване на детергент или по някаква друга причина. В борбата срещу оток, обрив, кашлица, възпалено гърло и други симптоми на алергия най-често се използват антихистамини. Един от тях е лоратадин. Ако той е назначен за дете, тогава родителите трябва да знаят как действа върху детското тяло и как е правилно взето.

Формуляр за освобождаване

Лоратадин се произвежда от много фармакологични компании и името му може да съдържа префикс, посочващ производителя. Например, Loratadin Teva се произвежда от израелската компания Teva, Loradatin-Akrikhin е продукт на руския химико-фармацевтичен завод Akrihin, а Loratadin-Hemofarm се произвежда в Сърбия от концерна Hemofarm. Освен това, всички такива лекарства имат едно и също активно вещество, същите показания, възможни странични ефекти и противопоказания.

Аптеки Лоратадин са представени:

  • Сироп. Той е светложълт, сладък на вкус, прозрачен гъсти разтвор с плодов аромат. Обемът на сиропа в една бутилка може да бъде 50, 100 или 120 ml. Стъклото или мерителната лъжица се прикрепя към бутилката, за да се измери точно такава сладка медицина в предписаната доза.
  • Таблетки. Това обикновено са малки кръгли бели таблетки, които са изложени на риск. Най-често те се произвеждат в опаковка от 10 броя, но една кутия може да съдържа от 7 до 90 таблетки.
  • Ефервесцентни таблетки. В тази форма се произвежда Loratadin-Hemofarm. Такива таблетки се продават в пластмасови туби по 10 броя, а една кутия съдържа 1-2 епруветки.

Loratadin: инструкции за употреба при деца от различна възраст с изчисляване на дозата

Лоратадин е антиалергично лекарство, което елиминира сърбежа и намалява пропускливостта на кръвоносните съдове, предотвратявайки появата на тъканния оток и облекчаването на спазмите на гладката мускулатура. Подходящ за деца от двегодишна възраст, без пристрастяване, не засяга централната нервна система, бързо се абсорбира. Според медийната агенция IMS Health, лекарството е най-предписаното лекарство за алергия в света.

Съставът и формата на освобождаване на лекарството

Съставът на лекарството е активната съставка лоратадин, спомагателните компоненти зависят от формата на лекарството. Лоратадин се произвежда в 2 форми: сироп и таблетки.

Лоратадин под формата на сироп съдържа 1 mg от активното вещество на 1 ml разтвор, годни за консумация лимонена киселина, череша или кайсия, 1,2-пропандиол, рафинирана захар, глицерин, натриев бензоат, дестилирана вода. Сиропът има слаб мирис на череша или кайсия, приятен на вкус. Цветът на разтвора може да бъде от безцветен до бледожълт или бледо зелен. Сироп се предлага в пластмасови или стъклени бутилки, които са опаковани в картонени опаковки. Комплектът трябва да включва ръчна и мерителна лъжица.

Съставът на ефервесцентните таблетки включва 10 mg активно вещество, лимонена киселина, сух натриев карбонат, макрогол 6000, безводен силициев диоксид, полисорбат 80, поливинилпиролидон, лактоза монохидрат. Таблетките са кръгли, цветът е светложълт, опаковани в блистери по 7 или 10 броя. 1-3 блистера и инструкции за употреба са включени в една опаковка.

Неразтворимите във вода таблетки съдържат 10 mg активна съставка, поливинилпиролидон, магнезиев стеарат, картофено или царевично нишесте, талк, лактоза монохидрат, безводен силициев диоксид. Те имат кръгла изпъкнала форма и напречна ивица от едната страна, цветът е от светложълт до бял.

Фармакологично действие на лоратадин

Лекарството блокира действието на хистаминовите Н1 рецептори, които се намират в гладката мускулна тъкан, гръбначния мозък и мозъка, кръвоносните съдове и са отговорни за появата на алергии и имунни реакции на тялото. Потискайки работата на рецепторите, лекарството забавя процеса на синтеза на хистамин и левкотриен С4. Това предотвратява появата на алергични прояви и елиминира всички съпътстващи признаци - сърбеж, подуване, зачервяване на кожата, възпалителни процеси.

Таблетките Loratadin започват да действат 30 минути след поглъщане, ефервесцентни таблетки и сироп - след 10-20 минути. Осезаеми резултати под формата на облекчаване на алергиите могат да се видят след няколко часа. По принцип, ефектът от приема на лекарството достига максимум след 8-10 часа, ефектът продължава за един ден след прилагането.

Лоратадин няма хапчета за сън, не води до пристрастяване и не влияе върху работата на централната нервна система. Активното вещество се екскретира изцяло в жлъчката, урината и фекалиите. Средният полуживот е до 8 часа.

Лекарството има следните ефекти върху организма: антиалергичен, противосърбезен, антиексудативен (намалява пропускливостта на капилярите), антиедематозен, антиспазматичен.

Инструкции за употреба на лекарството

Преди да вземете каквото и да е лекарство, не забравяйте да прочетете инструкциите. Особено ако лекарството е планирано да бъде дадено на детето.

В допълнение, не трябва да се вземе решение за назначаването на лекарството по своему - препоръчително е да се консултирате с лекар, който според медицинските показания на бебето, определя необходимостта от използване на лекарството и изчислява правилната доза. В противен случай заболяването може да се влоши и да доведе до усложнения.

В кои случаи се назначава?

Лекарството се препоръчва за употреба при следните ситуации:

  1. Уртикарията е често срещано алергично заболяване под формата на хълмове с различни форми и размери, които понякога могат да се слеят. Цветът на алергичните прояви - от светло розово до червено. Когато се натисне, в центъра на блистера има маркирано бяло петно.
  2. Алергичен ринит. Симптоми - подуване, запушване на носа, сърбеж на носа, разкъсване на очите, кихане, ясен секрет, разстроен мирис и вкус, задръстване на ухото.
  3. Треска от сено. Сенната треска се проявява като сезонна алергия към цветен прашец (хрема, конюнктивит, подуване на лигавиците, задушаване и др.).
  4. Алергичен конюнктивит - атипична алергия към студ, слънце, цветен прашец, вълна и др. Придружен от ринит, сърбеж на клепачите, поява на вискозна плака и фоликули върху лигавицата на окото, умора.
  5. Дерматит - появява се на кожата под формата на зачервяване, обрив и пилинг, придружен от сърбеж.
  6. Ангиоедем (Quincke) - бързо и изразено подуване на лигавиците, кожата, подкожната мастна тъкан. Може да удари лицето, ушите, езика, шията. Придружени от бледа кожа на мястото на оток, задушаване, главоболие, повръщане.
  7. Астмата.
  8. Алергия към ухапвания от насекоми или лекарства.
  9. Откриването на причината за алергията е невъзможно, но лечението е необходимо за подобряване на общото здраве на пациента.

Какви са противопоказанията?

За да се изключи възможността от странични ефекти, родителите трябва да знаят в кои случаи децата могат и не трябва да приемат лекарства. Има следните противопоказания:

  • индивидуална чувствителност към Loratadine компоненти;
  • бременност и кърмене;
  • управление на превозни средства (намалява концентрацията на вниманието);
  • чернодробна недостатъчност;
  • възраст до 2 години.

Има малко противопоказания за деца, но те също трябва да бъдат взети под внимание.

Също така, лекарството може да повлияе негативно на бебето чрез майчиното мляко, така че когато кърменето Loratadine се използва доста рядко. Предпочитат се спестени антиалергични лекарства, които нямат страничен ефект върху детето.

Правила за прилагане и дозиране (сироп, таблетки, мехлем)

Използването на лекарството под формата на таблетки е забранено за деца под 2 години. На възраст от 2 до 12 години, дозата се изчислява от телесното тегло на детето - ако теглото е повече от 30 kg, се взема 1 таблетка дневно.

Деца над 12 години се препоръчват дневна доза от 10 mg (1 таблетка), ако има проблеми с черния дроб - 10 mg / ден 1 път на всеки два дни или 5 mg / ден дневно.

Продължителността на терапията се определя от лекаря. Обикновено срокът на употреба на лекарството не надвишава 10 дни. Ако имате тежки алергии, лекарят може да предпише допълнителни лекарства - имуностимуланти или мехлеми.

Сиропът се използва в доза от две чаени лъжички веднъж дневно (ако телесното тегло на детето е повече от 30 кг), в противен случай една чаена лъжичка. Ако има чернодробно заболяване - лекарството се използва всеки ден. Таблетки и сироп се прилагат около 1 час преди хранене.

Мехлемът на основата на активното вещество се прилага само външно. Нанася се в тънък слой върху засегнатата област. В първите етапи на лечение, мазта се прилага 2-3 пъти на ден, с появата на осезаеми резултати - 1-2 пъти на ден. Продължителността на лечението е около две седмици.

Какво е опасно предозиране?

Употребата на лекарството не е в съответствие с инструкциите или неспазването на дозата може да причини развитието на различни усложнения. В случай на предозиране се наблюдават следните нежелани реакции: t

  • Суха уста.
  • При деца могат да се наблюдават гадене и повръщане.
  • Гастрит.
  • Неправилно функциониране на черния дроб (среща се в редки случаи).
  • Умора, чести главоболия или хиперактивност, високо ниво на възбудимост при деца.
  • Тахикардия (нарушение на сърдечния ритъм).
  • Алергия към лекарства. При тежки случаи може да се появи анафилактичен шок.

Освен това, ако на децата се прилага повишена доза от лекарството, може да се появи сънливост, бързо сърцебиене и мигрена. Ако получите тези симптоми, трябва незабавно да се консултирате с лекар.

Какви странични ефекти може да има бебето?

Нежеланите реакции са редки и най-често изчезват веднага след спиране на лечението. В случай на нежелани реакции, трябва да се свържете с Вашия лекар, за да промените тактиката на лечение:

  1. От страна на централната нервна система, детето може да има повишена тревожност, умора, проблеми със съня и главоболие. Понякога има прекомерна възбудимост, депресия, проблеми с паметта, внезапни и неразбираеми движения, замайване, треперене и спазми в крайниците.
  2. От страна на храносмилателната система може да има нарушение на вкусовото възприятие, гадене, повишено образуване на газ, проблеми с изпражненията. Тези симптоми могат да бъдат придружени от допълнително намаляване на секрецията на ензими и постоянна жажда.
  3. От страна на пикочната система може да предизвика възпаление на лигавицата на гениталните органи, коремна болка, болезнено уриниране, промяна в цвета на урината.
  4. В допълнение към тях се различават и следните нежелани реакции: нарушен растеж на косата, обрив, бързо натрупване на тегло, мускулни болки, повишено изпотяване, намалена зрителна и слухова острота, кашлица, синузит.

Как взаимодейства с други лекарства?

Когато взаимодейства с други вещества, лоратадин може да засили или намали ефекта си. Реакцията на лекарството зависи от естеството на взаимодействащото вещество. Например, етанолът, който е част от алкохолните инфузии, значително намалява ефектите на Лоратадин върху организма. Фенитоин, Zixorin и други антидепресанти имат същия ефект.

Комбинираната употреба на лоратадин с еритромицин, зиметидин и кетоконазол увеличава концентрацията на активното вещество в кръвта. Необходимо е да се следи отблизо съвместимостта на използваните лекарства.

Какви са аналозите на Loratadina?

Най-популярният аналог на Лоратадин е Suprastin. Лекарствата се различават по състав, но имат подобен ефект. Лекарствата не трябва да се приемат в ранна възраст. Разликата в лекарствата се състои в по-тесен фокус на експозиция на активни вещества и възможни последствия (например, употребата на Suprastin често предизвиква алергии при деца).

Таблетките Lomilan съдържат същото количество активно вещество като Loratadin, а концентрацията му в сироп е много по-малко - само 1 mg. Лекарството се абсорбира бързо в червата и се отделя в жлъчката след 8-10 часа. При бъбречна недостатъчност, употребата на Lomilan е категорично противопоказана.

Цетиризин също се различава от Лоратадин в състава си (активното вещество е цетиризин хидрохлорид). Лекарството се предлага под формата на капки за нос (използвани от година), сироп - от 3 години, и таблетки - от 7 години.

Loratadine сироп: инструкции за употреба

структура

описание

Показания за употреба

Противопоказания

Свръхчувствителност към компонентите на лекарството, период на кърмене, детска възраст до 2 години (поради наличието на алкохол в състава на лекарството).

Чернодробна недостатъчност, бременност.

Дозировка и приложение

Вътре, най-малко 1 час преди хранене. Възрастни и деца над 12 години с телесно тегло над 30 kg - 10 mg 1 път на ден (2 супени лъжици сироп). В случай на чернодробна недостатъчност, началната доза е 5 mg веднъж дневно.

Деца на възраст от 2 до 12 години с телесно тегло под 30 kg - 5 mg 1 път на ден (1 чаена лъжичка).

Странични ефекти

При възрастни: главоболие, замаяност, умора, тахикардия, повишен апетит, сухота в устната кухина, сънливост, гадене, гастрит, алергични реакции (обрив), анафилаксия, алопеция, нарушена чернодробна функция.

При деца: главоболие, повишена нервна раздразнителност, седация.

свръх доза

Взаимодействие с други лекарства

Функции на приложението

Препоръчва се да се отмени лечението най-малко 1 седмица преди кожния тест за алергени.

Бременност и кърмене

Безопасността на лоратадин по време на бременност не е установена, така че употребата му е възможна само ако предвидената полза за майката надвишава потенциалния риск за плода. Лоратадин се екскретира в кърмата, така че когато се предписва лекарството по време на кърмене, е необходимо да се вземе решение за прекратяване на кърменето.

Влияние върху способността за задвижване на моторния транспорт и управление на механизмите

По време на лечението трябва да се внимава при шофиране и други потенциално опасни дейности, които изискват повишена концентрация и психомоторна скорост поради риск от сънливост. В бъдеще степента на ограничение се определя индивидуално за всеки пациент.

"Loratadin": инструкции за употреба на таблетки и сироп за деца от различна възраст с изчисляване на дозата

Алергичната реакция е способна да достави много проблеми на бебето, особено когато става въпрос за упорит сърбеж и обриви - да не се обяснява на бебето, че чрез разресване на кожата, това прави нещата още по-лоши за себе си. Има много причини за алергии: лошото хранене на майката по време на бременност и кърмене, нискокачествена изкуствена млечна формула, наследственост. В последния случай наличието на алергия при един от родителите значително увеличава риска от подобен проблем при детето. Животинските коси, дрехите, растителният прашец, детергентите и други фактори също предизвикват алергии. Лоратадин - ефективен инструмент в борбата срещу алергичните прояви.

Съставът и свойствата на лекарството

Лекарството е дългодействащ блокер на хистаминовите рецептори. Таблетките и сиропът съдържат активното вещество (лоратадин) и допълнителните компоненти:

  • царевично нишесте;
  • лактоза монохидрат;
  • магнезиев стеарат;
  • натриев нишестен гликолат;
  • плодови аромати (в сироп).

Отокът от Quincke е един от най-опасните прояви на алергии. Лоратадин успешно блокира неговото развитие. Таблетките елиминират основните симптоми на алергични реакции: спазми, сърбеж, парене, натрупване на течност в лигавиците. Лекарството не само успешно потиска симптомите на заболяването, но и предотвратява неговото развитие.

Инструментът не засяга централната нервна система, сърдечно-съдовата система и не причинява пристрастяване. 2-3 часа след приемане на хапчето се наблюдава положителна динамика, максималният ефект се постига за 6-8 часа. Действието на лекарството продължава един ден и това се дължи на дозировката му. Лоратадин се абсорбира бързо в стомаха, като се препоръчва приема на таблетки след хранене. Екскретира се с урината и жлъчката.

Форми на освобождаване

Лоратадин се предлага под формата на таблетки и под формата на сироп:

  1. Таблетките по 10 mg са опаковани в блистери. Картонени кутии съдържат 10, 20 или 30 таблетки. Обемът на опаковката зависи от продължителността на третирането.
  2. Сиропът е безцветна течност с лек плодов аромат.

Лекарството може да се съхранява в продължение на 3 години на тъмно място при температура не по-висока от 25 градуса. След изтичане на срока на годност или ако не се спазва съхранение, не трябва да се приемат таблетки и сироп.

Показания за употреба при деца

Показания за употребата на лекарството са:

  • хронична уртикария;
  • ангиоедем;
  • конюнктивит;
  • алергичен ринит;
  • освобождаване на хистамин поради псевдо-алергична реакция;
  • среден отит;
  • дерматит;
  • алергия към лекарства;
  • Специална форма на астма, която е проява на алергии.
Лекарството се използва за алергични реакции на различни етиологии.

Инструкции за употреба при деца

На каква възраст можете да дадете лекарство? Според инструкциите, на бебета под 1 година се забранява да дават лекарството - лоратадин е противопоказан за период до 2 години:

  • лекарството се приема по 1 таблетка 1 път дневно за деца и възрастни с тегло 30 kg;
  • за деца с тегло под 30 kg, 0,5 таблетки се предписват веднъж дневно или 5 mg сироп.

Въпреки че разделителната линия на таблетките предвижда възможността за получаване на 5 mg, курсът на лечение ще зависи изцяло от решението на лекуващия лекар. Максималната продължителност на курса на лечение е 28 дни. Обикновено лекарството се предписва за 10 дни или 2 седмици.

Дозата се намалява при пациенти, страдащи от чернодробна недостатъчност и бъбречни проблеми, за да се избегне натрупването на активното вещество - метаболизмът на лекарството се осъществява в черния дроб и се екскретира чрез бъбреците. Тези пациенти се предписват по 1 таблетка през ден.

Противопоказания за получаване

Лекарството е забранено да се приема:

  • деца под 2 години;
  • пациенти със свръхчувствителност към лекарството.

Отделно, заслужава да се отбележи съдържащата се в таблетките лактоза. Има рядка патология - непоносимост към лактоза, наследствена. Пациенти, страдащи от този тип алергия, употребата на лекарството е забранена. Жените трябва да бъдат внимателни по време на бременност и кърмене.

Преди да приемете кожни алергии, лекарството трябва да бъде спряно за два дни. В противен случай това ще се отрази на резултатите от теста и данните ще бъдат погрешни.

Предозиране и възможни нежелани реакции

С предозиране на лекарството при пациенти с бързо сърцебиене, главоболие, припадък, сънливост, сънливост, умора. Обикновено се предписва стомашна промивка и използването на активен въглен. Сред страничните ефекти са повишено изпотяване, обезцветяване на урината, болка по време на уриниране, главоболие, скокове на натиск, възбудено състояние, сухота в устата, запек, диария, болка в гърдите, треска, тревожност и повишена умора.

Особено внимание трябва да се обърне на сънливост и летаргия, които са най-чести сред неблагоприятните симптоми след приема на лекарството. Пациентите с чернодробни заболявания трябва да бъдат предпазливи, защото лоратадин се метаболизира в него.

Не приемайте лоратадин едновременно с еритромицин, зиметидин, кетоконазол и други антиалергични лекарства и хистаминови блокери на базата на лоратадин. В противен случай се увеличава концентрацията му в организма, което води до симптоми на предозиране.

Разходи и аналози

Разходите за лоратадин варират в зависимост от ценовата политика на аптеките. В някои, лекарството може да бъде закупен за по-малко от 100 рубли, докато в други цената за пакет от 10 таблетки е до 250-280 рубли. Ако е необходимо, агентът може да бъде заменен с друго лекарство със същата активна съставка:

  • Лоратадин-Тева се счита за най-добрия аналог на Лоратадин. Той е по-скъп и поради различен състав на допълнителните компоненти по-рядко причинява нежелани реакции под формата на сънливост и летаргия. Деца под 3-годишна възраст не трябва да получават лекарства.
  • Друг от най-популярните аналози на лекарството е Кларитин (повече информация в статията: Кларитин сироп за деца: инструкции за употреба). Той съдържа подобно активно вещество. Препаратите се различават по допълнителни компоненти. Приемането на сиропа е противопоказано при деца под 2 години, таблетки - до 3 години.
  • Сред другите аналози: Кларотадин, Алерик и Лоризан.

Suprastin се основава на хлоропиромин хидрохлорид. Въпреки че лекарството се предписва за подобни диагнози, то е по-малко ефективно поради изразени нежелани реакции. Suprastin се предписва в случаите, когато детето има индивидуална непоносимост към лоратадин като активно вещество (препоръчваме четене: инструкцията „Suprastin” в таблетки за деца).

Как да приемате Loratadine за деца - инструкции

Според резултатите от многобройни изследвания, учените са установили, че Лоратадин е антихистамин, който ефективно влияе върху проявата на алергични реакции, причинени от лекарства или храна. Това лекарство принадлежи към втората група антихистаминови лекарства. Лекарството Loratadine (инструкции за употреба при деца в различни форми са описани по-долу) не прониква през кръвоносната система, и не засяга нервната система.

Какъв е съставът на лекарството и ефекта

Алергия Лоратадин се предлага в две форми: таблетки, сироп. Активната съставка на лекарството е част от някои мехлеми, използвани за външна употреба от обриви. Активната съставка на лекарството е лоратадин. Една таблетка от лекарството съдържа 0,01 г. Сиропът съдържа 5 мг лоратадина в 5 мл разтвор. Съставът на лекарството включва ексципиенти, те допринасят за по-добра абсорбция на лоратадина. Допълнителни компоненти на лекарството под формата на сироп:

  • пропиленгликол;
  • лимонена киселина;
  • захароза и ароматизатори;
  • вода.

Таблетките съдържат нишесте, лактоза монохидрат, стеаринова киселина. Антибиотик или не? Това лекарство не е антибактериално, лекарството не трябва да се приема едновременно с втората група лекарства. Прилагайки лекарството едновременно, ефектът на един от тях ще бъде отслабен. Хормонална или не? Този инструмент е диазолин ново поколение, той не засяга хормоните.

Колко време започва лекарството? Действието на лекарството започва 2-3 часа след перорално приложение. При използване на маз ефектът се проявява след 10-15 минути.

Колко струва лекарството? Цената в аптечните вериги варира от 40 до 42 рубли. Ако пациентът има непоносимост към компонентите на лекарството, той може да бъде заменен с аналози.

В някои случаи е показано, че използва лекарството

Какво помага? Въз основа на анотацията на лекарството, тя има следните указания за употреба:

  • лекарството се предписва за алергични сърбезни дерматози;
  • серумна болест;
  • лекарството е ефективно при алергичен ринит, превръщайки се в антит;
  • положителен ефект е доказан, когато се използва за настинка;
  • ангиоедем;
  • като помощно средство се предписва за бронхиална астма;
  • облекчава алергичните реакции от ухапвания от насекоми;
  • кашлица и варицела.

Важно е! Децата на лоратадин могат да се предписват за комплексно лечение на респираторни заболявания. Например, когато детето има такова указание като грип, възпалено гърло или възпаление на бронхите.

Използването на лекарството под формата на сироп

Деца под 12-годишна възраст са по-склонни да предписват лекарство под формата на сироп, той е приятен на вкус и не предизвиква рефлекс на стачка. Те го понасят добре, лекарството не е токсично и практически не предизвиква странични ефекти. Loratadine сироп - инструкции за употреба при деца:

  1. За бебета на възраст от 2 до 12 години, лекарят препоръчва да се дават 5 мл лекарство 1 път на ден. При сиропа идва една мерителна лъжица и спринцовка, така че измерването на правилното количество лекарство не е трудно.
  2. Деца, чиято възраст е на възраст 12 години и над 30 кг, се предписват по 10 мг от лекарството веднъж дневно.

Коригирането на установената доза не може да се извършва самостоятелно. Това може да бъде направено само от лекар. Също така, пациенти с бъбречна недостатъчност и възрастни хора не се нуждаят от корекция, дозата е същата. Децата не променят дозата, но може да се наложи да дават лекарството през ден, ако има нарушение на черния дроб.

Колко дни мога да взема? Необходимо е лекарството да се приема за дете за 5-7 дни подред, с нарушение на функциите на черния дроб, курсът на лечение ще продължи до 14 дни (приема се през ден). Преди ядене или след използване на сироп? Инструкцията не дава отговор на този въпрос, но лекарите казват, че е по-добре да се приема след хранене.

Схемата на приложение и дозировката в таблетки

Таблетките могат да се приемат от възрастни и деца над 12 години (с тегло над 30 kg). Когато кърменето и бременността лекарство не може да се използва. Таблетки Лоратадин - инструкции за употреба при деца:

  • Деца на възраст от 2 до 12 години се предписват да приемат 5 mg (половин таблетка);
  • възрастни, лекарите препоръчват приемане на 10 mg.

Колко пъти на ден да приемате лекарства? За всяка индикация използвайте 1 път на ден. Как да приемате лекарството? Храненето не влияе на абсорбцията на лекарството. Също така, лекарството не води до пристрастяване.

Как да използвате мехлема

Лоратадин е част от мехлеми, кремове и назални спрейове, произведени от алергични реакции. Средства за външна употреба се предписват за обриви, зачервяване и екзема по кожата. Loratadine маз - инструкции за употреба:

  • почистване на кожата от пот или предишни кремове;
  • разпръснете инструмента в малък слой.

Ако детето има обрив, тогава инструментът може да се втрие добре. Ако вече сте сечели рани или кора, разтрийте малко мехлем и го оставете, докато лекарството се абсорбира напълно.

Противопоказания и аналози

В какви случаи не можете да използвате инструмента вътре и да го използвате външно? Какво може да бъде заменено? Какви са страничните ефекти на лекарството?

Сироп и таблетки могат да се приемат почти във всички случаи. Има само някои противопоказания за употреба:

  • кърмене;
  • свръхчувствителност към лекарствените компоненти;
  • деца до 2 години;
  • бременност във всеки триместър.

Ако получите нежелани реакции, трябва да спрете приема на лекарството и да уведомите Вашия лекар за тяхното присъствие. Възможни са странични ефекти:

  • главоболие;
  • разстройство на концентрацията;
  • виене на свят;
  • нарушение на вкуса, стоматит;
  • сухота в устата;
  • назална конгестия;
  • вагинит;
  • обезцветяване на урината;
  • кашлица кръв;
  • бронхоспазъм.

Лекарството може също да засили развитието на обрив, да причини анафилактичен шок. Освен това причинява хипертония, тахикардия и рядко, но има и надкамерна тахиаритмия.

Важно е! Ако лекарството е причинило някой от посочените по-горе странични ефекти, не трябва да вземате никакви мерки сами. По-добре е да информирате лекуващия педиатър, той ще предпише друго лекарство и ще спре симптомите на алергии.

Аналози и заместители - кой наркотик е по-добър

Диазолин или лоратадин: кое е по-добро? Диазолинът има седативно действие. Второто лекарство започва да действа по-бързо и продължителността на ефекта е по-дълга. За разлика от лоратадин, диазолинът предизвиква сънливост и краткотраен ефект. Освен това инструментът, разглеждан в статията, е по-нов. Претегляне на плюсовете и минусите, си струва да се отбележи, че вторият наркотик е по-добре.

Лоратадин или Супрастин: кое е по-добро? Сравнявайки двата лекарства, можете веднага да разберете кой е по-добър. Suprastin е стар аналог, така че Loratadine е много пъти по-голям от неговия ефект. Също така, вторият инструмент трябва да се вземе 3 пъти повече.

Лоратадин или цетрин: кое е по-добро? В този случай лоратадин е по-добър от цетрин, защото може да се използва от деца на възраст от 2 години, а вторият лекарствен продукт е разрешен само на 6-годишна възраст.

Цетиризин или лоратадин: кой е по-добър? Цетиризинът е вносен аналог на цетрина, а инструкциите за употреба са едни и същи. Това означава, че можем да заключим, че второто лекарство е по-добро от цетиризина във всички случаи.

Кларитин или лоратадин: кое е по-добро? И двете лекарства са антихистамини. Тези лекарства са сходни във всичко. Те имат същия ефект и противопоказания, освобождават ги само под различни имена.

Деслоратадин и лоратадин: каква е разликата? Разликата в препаратите е, че първият е продукт на обработката на втория. Деслоратадин започва да действа по-бързо от второто лекарство, което означава, че е по-добро.

Лоратадин или Зодак: кое е по-добро? Лекарството Zodak съдържа друга активна съставка. По-бързо се отделя от тялото, има седативно действие и много странични ефекти. В този случай първото лекарство е по-добро.

Лоратадин или Зиртек: Кое е по-добро? Zyrtec има седативен ефект, той се елиминира по-бързо от организма, но въпросните лекарства трябва да се пият на празен стомах. Не е възможно да се определи кой наркотик е по-добър, зависи от характеристиките на жертвата.

Tavegil или Loratadin: кое е по-добро? Тези лекарства принадлежат към същата група блокери на хистаминовите рецептори. Заедно е по-добре да не ги приемате, тъй като страничните ефекти ще се увеличат. Но, ако изберете между тези две лекарства, тогава Лоратадин е по-добър.

Мога ли да дам на децата лоратадин?

Много майки са изправени пред проблема с алергиите при детето си. Различни симптоми могат да се появят дори на привидно безобидни неща: плодове, меки играчки, цветя. В много случаи нежеланата патология се елиминира с помощта на антихистамин Лоратадин: това лекарство се дава на деца от 3-годишна възраст и се справя добре с признаци на алергия при възрастни.

Възрастови ограничения

Поради факта, че по време на разработването на това лекарство проучвания не са били проведени на бременни жени, кърмещи жени и малки деца, производителят не препоръчва приемането на лекарството "Loratadin" за деца под три години. Въпреки това много педиатри инжектират това лекарство в техния режим на лечение. Така че от коя възраст можете да дадете на Лоратадин деца?

Въздействието на този инструмент върху организма на деца на възраст 1-2 години, когато се приема еднократна доза от 2,5 mg от основната активна съставка, не се различава от фармакокинетичните характеристики на по-възрастните пациенти. Ето защо, ако детето няма лична непоносимост към някои компоненти на Лоратадин, тогава, с подходящо приложение, лекарството няма да повлияе неблагоприятно на тялото на бебето.

Активна съставка

Основният елемент на лекарството, което има директен антихистамин - лоратадин. Благодарение на него лекарството е получило името си. Лоратадин се е утвърдил като ефективно антиалергично вещество, така че много лекари препоръчват приема на Лоратадин за деца и възрастни.

Всяка таблетка от лекарството се състои от 10 mg от основния лекарствен елемент (лоратадин) и помощни компоненти: лактоза, пропиленгликол, глицерин, лимонена киселина, разтвор на сорбитол, метил парахидроксибензоат и пречистена вода. В зависимост от производителя, съставът на Лоратадин за деца може да варира донякъде, но основният компонент винаги ще бъде същият.

Когато е предписано

Лоратадин има антиалергични ефекти. Премахва основните признаци на алергия в рамките на 30 минути след консумацията и е валиден за един ден. Не причинява пристрастяване и пристрастяване. Антихистамин лекарство се препоръчва за проявата на алергични реакции на организма под формата на:

  • оток;
  • червени петна;
  • сърбеж;
  • алергичен ринит, дерматит и конюнктивит;
  • възпаление на лигавиците;
  • сърбеж и подуване при ухапвания от насекоми.

Често лекарството се препоръчва като средство за предотвратяване на появата на лекарствени алергии, така че Лоратадин може да се дава на дете преди ваксинация.

Как

Активното вещество на лекарството локализира H1-хистаминовите рецептори. Запазва хистамин и левкотриен в тъканите. Блокира гладките мускулни спазми, намалява проводимостта на стените на капилярите и предотвратява появата на оток. Той няма ефект върху нервната система. Не причинява зависимост.

Абсорбира се в стомашно-чревния тракт. Пълно насищане на кръвната плазма на лекарството се случва за 60-120 минути, а оптималната ефективност на лекарството се появява в рамките на 6-8 часа след прилагането. Храната в стомаха може да забави абсорбцията на активното вещество. Екскретира се през бъбреците и жлъчните пътища след 20-24 часа.

Формуляр за освобождаване

Лоратадин - лекарство, което се произвежда от много фармакологични компании. Съставът на лекарството може леко да се различава, но всички тези продукти имат едно активно вещество.

В аптеките децата Loratadin могат да бъдат закупени в различни формати:

  • Таблетки. Те са кръгли хапчета, бели и без мирис, с риск. Обикновено се пакетира в бластери с индивидуални клетки. Всеки такъв пакет съдържа 10 броя;
  • Сиропи. Светложълта течност, прозрачна и леко дебела. Притежава приятен плодово-ягодов аромат и сладък вкус. Loratadine сироп за деца се предлага в различни флакони - 50, 100 или 120 ml. Към всяка бутилка е приложено резюме, съдържащо информация за подготовката и начина на употреба, мерителна лъжица или чаша, с помощта на които се определя предписаната доза лоратадин. Много по-удобно е лекарството да се дава в тази форма на малки деца.
  • Ефервесцентни, бързо разтварящи се таблетки. Лекарството се предлага в пластмасови туби, всяка от които съдържа 10 големи хапчета.

Как да кандидатствате

Децата и възрастните могат да се предписват под формата на обикновени или разтворими хапчета, както и под формата на сироп.

Дозировка на таблетките с лоратадин:

  • за тийнейджъри от 12 години и възрастни - по 1 таблетка (10 mg) на ден;
  • деца на възраст от 2 до 12 години, с телесно тегло над 30 kg - 1 таблетка (10 mg) 1 път на ден;
  • деца от 2 до 12 години, с телесно тегло по-малко от 30 kg - 1/2 таблетка (5 mg) на ден;
  • деца на възраст от 1 до 2 години 1/4 таблетки (0,25 mg) на ден.

Курсът на приемане и дозата на Лоратадин за деца се подбира индивидуално от лекар, средно 10-15 дни. В някои случаи лекарството може да се появи в интервала от 1 до 28 дни.

Противопоказания и предпазни мерки

Не приемайте Loratadine при деца, които имат повишена чувствителност към определени компоненти на лекарството. Няма данни за противопоказания за антихистамин по време на бременност и кърмене, както и при деца на възраст под 1 година. Ето защо, Лоратадин за деца и бременни жени се препоръчва в случаите, когато очакваният резултат надвишава възможните отрицателни прояви.

При тежки патологии на бъбреците и черния дроб, дозата на таблетките трябва да бъде намалена.

За да се изключи получаването на ненадеждни резултати при провеждане на диагностични тестове или провокативни тестове, лекарството трябва да се преустанови не по-късно от 2 дни преди изследването.

свръх доза

Ако дозата на Loratadine, предписана от педиатъра, се повиши по време на лечението, това може да доведе до неврологични и двигателни нарушения, сънливост и главоболие. Когато се открие грешка в дозировката, трябва да се провокира еметичен рефлекс и да се даде сорбент на детето. В случай на влошаване на състоянието - обадете се на линейката.

Ценови диапазон

Лоратадин е лекарство, което не изисква рецепта, така че всяка форма на антихистамин може да бъде закупена свободно в аптеката. Въпреки това, цената на това лекарство може да варира значително. Цената на дребно на лоратадин директно зависи от формата на лекарството, неговото количество и производителя, който го е пуснал. Например, Loratadin за деца, произведени от украинската фармакологична компания "Стома", ще струва около 30 рубли за 10 хапчета. Цената на 1 блистер от таблетки Loratadin-Teva (7 броя), пуснати в Израел, ще бъде около 130 рубли. В същото време, цената на бутилка сироп за деца от руската компания Akrihin може да варира в ценовия диапазон от 120 - 150 рубли.

Съхранение на лекарства

Всяка форма на Loratadine за деца се съхранява на сухо, хладно, тъмно и недостъпно място за деца. Различните производители могат значително да променят срока на годност на лекарството, така че трябва ясно да проследявате срока на годност на лекарствата, които се предлагат в домашни лекарства. Не давайте на дете старо или изтекло време на лоратадин.

източници:

Видал: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371t=

Открихте грешка? Изберете го и натиснете Ctrl + Enter

Loratadine инструкции за употреба при деца таблетки

Форма и състав за освобождаване

Предлага се под формата на хапчета и сиропи. Таблетките са опаковани в 10 броя на опаковка. Сироп се предлага в бутилки от 100 мл.

Показания за употреба

Използва се за лечение и профилактика на следните заболявания:

  • Алергична сърбежна дерматоза (хронична екзема, контактен алергичен дерматит)
  • Целогодишен и сезонен ринит с алергичен произход.
  • Алергични реакции на организма към ухапвания от насекоми.
  • Хронична и остра уртикария.
  • Алергичен конюнктивит.
  • Хистаминергията и псевдоалергичните реакции към хистаминолните дибери, които се задействат от освобождаването на хистамин.
  • Подуване на Quincke, ангиоедем.
  • Бронхиална астма (като помощно средство).

Противопоказания

Loratadine сироп и таблетки не трябва да се предписват на пациенти с индивидуална свръхчувствителност към активния компонент на лекарството и жени по време на лактацията. Също така, лекарството е противопоказано при деца под 3 години.

Инструкции за употреба Лоратадин (метод и дозировка)

Взето вътре преди хранене. Възрастни пациенти и деца на възраст от 12 години се предписват по една таблетка (10 mg) или 2 чаени лъжички. сироп на ден. Продължителността на курса обикновено е 10-15 дни. В някои случаи продължителността на лечението на възрастни и деца се определя индивидуално и може да отнеме от 1 до 28 дни.

Деца на възраст между 3 и 12 години за 1/2 таблетка или една чаена лъжичка сироп на ден.

Деца, чието тегло надвишава 30 кг, лекарството се предписва по 1 таблетка или 2 ч.л. сироп на ден.

Странични ефекти

Лекарството обикновено се понася добре, но в някои случаи може да предизвика следните нежелани реакции:

  • От страна на органите на храносмилателния тракт: гадене, сухота в устата, нарушение на вкуса, повишен апетит, анорексия, наддаване на тегло, метеоризъм, повръщане, запек или диария, слюноотделяне, гастрит, диспепсия, стоматит, зъбобол; много рядко - хепатит, жълтеница, чернодробна некроза.
  • От сетивата и нервната система: сънливост, главоболие, нервност, замаяност, умора, безпокойство, безсъние, депресия, концентрация, припадък, възбуда (при деца), парестезия, амнезия, тремор, хиперкинезия, дисфония, хипотезия, променено сълзене, замъглено виждане, блефароспазъм, конюнктивит, болки в ушите и очите, шум в ушите, конвулсии.

свръх доза

Симптоми на предозиране като:

При деца с тегло под 30 kg сироп в доза по-голяма от 10 mg има случаи на екстрапирамидни нарушения и сърцебиене.

Лечение: отказ за приемане на лекарството, стомашна промивка, индуциране на повръщане с ипекакуан, прилагане на активен въглен, както и симптоматична и поддържаща терапия.

Аналози на Лоратадин

Аналози по ATH кода: Alerpliv, Clargotil, Lomilan, Tyrlore.

Не вземайте решение да подменяте лекарството сами, консултирайте се с Вашия лекар.

Фармакологично действие

Той има изразено антиалергично действие: премахва спазми на гладките мускули, намалява пропускливостта на капилярите и предотвратява развитието на тъканно оток.

За разлика от други лекарства с идентично действие, това лекарство няма седативен ефект върху организма.

Противоалергични, антипруритни и антиексудативни ефекти се появяват в рамките на 30-60 минути след приложението, като максималният ефект на лекарството се наблюдава след 4-12 часа и продължава 24-48 часа.

Специални инструкции

Еднократният прием не оказва влияние върху психо-емоционалната сфера и способността на пациента да управлява и управлява превозни средства, което изисква максимално внимание. Докато не бъде идентифицирана индивидуална реакция към лекарството, се препоръчва да се избягват такива дейности.

В случай на алкохолно чернодробно увреждане, максималната концентрация на лоратадин в кръвта се увеличава пропорционално на увеличаването на тежестта на заболяването.

Ефективността не намалява дори и при продължителна употреба на лекарството.

По време на бременност и кърмене

При бременност лекарството може да се приема само когато очакваната полза за майката е по-висока от потенциалния риск за плода.

В детството

Противопоказан при деца под 2 години.

В старост

При по-възрастните хора вероятността от странични ефекти се увеличава.

В случай на нарушена бъбречна функция

Пациентите с нарушена бъбречна или чернодробна функция изискват корекция в режима на дозиране.

С абнормна чернодробна функция

В случай на чернодробна недостатъчност, началната доза на лекарството се намалява до 5 mg на ден поради риска от клирънс на активната съставка на лекарството.

Лекарствени взаимодействия

Когато се комбинира с лекарства, които инхибират CYP2D6 и CYP3A4 изоензими, или такива, които се метаболизират в черния дроб с участието на тези ензими (включително кетоконазол, циметидин, флуконазол, еритромицин, флуоксетин, хинидин), концентрацията в кръвта или лоратадин може да се промени, или определени лекарства.

Индукторите на микрозомалното окисление (етанол, фенилбутазон, барбитурати, фенитоин, трициклични антидепресанти, рифампицин, зиксорин) намаляват ефективността на Лоратадин.

Условия за продажба на аптеки

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на сухо място при температура на въздуха не по-висока от + 25 ° C. Срокът на годност на таблетките е 3-4 години, сиропът е 3 години.

структура

всяка таблетка съдържа:

активна съставка - лоратадин 10.0 mg;

помощни вещества: лактоза монохидрат, прежелатинирано царевично нишесте, натриев нишестен гликолат (тип А), магнезиев стеарат.

описание

Таблетките са кръгли, бели на цвят, с риск от едната страна и разломна линия от другата страна.

Фармакологично действие

H1-хистамин рецепторен блокер (дългодействащ). Потиска освобождаването на хистамин и левкотриен С4 от мастоцити. Предотвратява развитието и улеснява протичането на алергичните реакции. Има антиалергично, антисърбево, антиексудативно действие. Намалява пропускливостта на капилярите, предотвратява развитието на тъканно оток. Противоалергичният ефект се развива в рамките на първите 1-3 часа след приема на лекарството, достига максимум след 8-12 часа и продължава 24 часа, не засяга централната нервна система (защото не прониква през кръвно-мозъчната бариера) и не причинява пристрастяване.

Фармакокинетика

Бързо и напълно се абсорбира в стомашно-чревния тракт. Времето за достигане на максималната концентрация - 1.3-2.5 часа; приемът на храна забавя за 1 час, а комуникацията с плазмените протеини е 97%. Метаболизира се в черния дроб, за да формира активния метаболит на дескарбоетоксилоратадин с участието на цитохром CYP3A4 изоензими и в по-малка степен CYP2D6. Стационарната концентрация на лоратадин и метаболита в плазмата се достига на 5-ия ден от приложението. Не прониква през кръвно-мозъчната бариера. Времето на полуживот на лоратадин е 3–20 h (средно 8,4), активният метаболит е 8,8–92 h (средно 28 h); при пациенти в напреднала възраст съответно 6.7-37 часа (средно 18.2 часа) и 11-38 часа (17.5 часа). Екскретира се чрез бъбреците и с жлъчката.

Максимална плазмена концентрация (Смакс) и AUC на лоратадин и неговите метаболити е увеличен при пациенти с хронична бъбречна недостатъчност в сравнение със здрави пациенти. При тези пациенти, полуживотът на лоратадин и неговите метаболити е малко по-различен от този при здравите пациенти. Хемодиализата не повлиява фармакокинетиката на лоратадин и неговия активен метаболит.

При хронично алкохолно увреждане на черния дроб, стойности на Сtyah и AUC на лоратадин се удвоява, въпреки че като цяло фармакокинетичният профил при тези пациенти е малко по-различен от профила при здрави пациенти. Времето на полуживот на лоратадин и неговите метаболити е съответно 24 часа и 37 часа и се увеличава с увеличаване на тежестта на увреждането на черния дроб.

Клинично проучване показва, че фармакокинетичният профил на лоратадин и неговите метаболити е сравним при млади и възрастни доброволци.

Показания за употреба

Лоратадин е показан за симптоматично лечение на алергичен ринит и хронична идиопатична уртикария при възрастни и деца над 2 години с телесно тегло над 30 kg.

Противопоказания

Свръхчувствителност към активното вещество или към някоя от помощните компоненти на лекарството, периода на кърмене.

С грижа: чернодробна недостатъчност, бременност.

Бременност и кърмене

Няма достатъчно данни за употребата на лоратадин по време на бременност. Проучванията при животни не са показали репродуктивна токсичност. Като предпазна мярка се препоръчва да се избягва употребата на лоратадин по време на бременност. Лоратадин и неговите метаболити преминават в кърмата. По време на лечението трябва да спрете кърменето.

Дозировка и приложение

Възрастни и деца над 12 години се предписват по 10 mg (1 таблетка) веднъж дневно.

Употреба при педиатрия: деца на възраст от 2 до 12 години, дозата се предписва в зависимост от теглото. Ако телесното тегло на детето е повече от 30 kg: 10 mg (1 таблетка) веднъж дневно. Ако телесното тегло на детето е 30 кг или по-малко, тази лекарствена форма не е подходяща, препоръчва се да се използва лекарство от друг производител, което позволява дозировката от 5 мг.

Няма данни за безопасността и ефикасността на Лоратадин при деца под 2-годишна възраст.

Пациенти с нарушена чернодробна функция: при пациенти с тежка чернодробна недостатъчност първоначалната доза лоратадин трябва да се намали. За възрастни и деца с тегло над 30 kg се препоръчва начална доза от 10 mg (1 таблетка) през ден.

Пациенти с бъбречна недостатъчност: не се налага корекция на дозата.

Пациенти в напреднала възраст: не се налага корекция на дозата.

Вътре. Може да се използва независимо от храната.

Странични ефекти

В клинични проучвания при възрастни и юноши най-честите нежелани реакции са сънливост (1,2%), главоболие (0,6%), повишен апетит (0,5%) и безсъние (0,1%).

Страничните ефекти се разпределят според честотата на появата им по време на клиничните изпитвания и употребата им в постмаркетинговия период: много често (> 1/10); често (> 1/100, 1/1000, 1/10000,

Инструкции за сироп за деца

Деца на възраст над 24 месеца, при условие че теглото им е повече от 30 kg, дават две чаени лъжички, а децата с телесно тегло под 30 kg дават по една чаена лъжичка сироп на ден.

Продължителността на курса обикновено е от 5 до 10 дни.

свръх доза

При предозиране, честотата на антихолинергичните симптоми се увеличава: главоболие, тахикардия, сънливост.

В случай на предозиране, стомашна промивка, приложение на ентеросорбенти, поддържаща и симптоматична терапия са показани на пациента.

взаимодействие

Едновременната употреба с кетоконазол, еритромицин предизвиква повишаване на плазмената концентрация на Лоратадин, което обаче не се проявява клинично, включително на ЕКГ. Ефектът се дължи на нарушен метаболизъм на лекарството, вероятно поради потискане на активността на CYP3A4 изоензима на цитохром P-450.

Едновременната употреба на таблетки / сироп с протеазни инхибитори (ритонавир, ампренавир, нелфинавир) може също да повиши плазмената концентрация на лоратадин.

Съществува възможност за развитие на зависим от дозата седативен ефект с едновременна употреба на лекарството с други блокери на хистаминовите рецептори от тип H1, агонисти на опиоидните рецептори, бензодиазепини, трициклични антидепресанти, невролептици, хипнотици и успокоителни.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на недостъпни за деца места при температура под 25ºС.

Специални инструкции

Лоратадин в някои случаи може да предизвика дозозависима седация.

Лекарството не (или само леко) влияе върху способността за управление на превозни средства или други механизми. Въпреки това, пациентът трябва да бъде информиран, че един от възможните нежелани реакции на Loratadine е сънливост.

Ако имате нужда от кожни тестове за алергени, приемането на лекарството трябва да бъде отменено поне 7 дни преди теста.

Съставът на таблетките включва лактоза, във връзка с която те са противопоказани за назначаване на хора с редки форми на непоносимост към галактоза, лактазен дефицит или синдром на нарушена абсорбция на глюкоза / галактоза.

Когато се предписва сироп на пациенти с диабет, трябва да се има предвид, че той се състои от рафинирана захар.

Аналози на Лоратадин

Аналози на лоратадин в състав (синоними): Лоратадин-Тева, Лоратадин-Верте, Лоретадин, Лотадин, Обама, Кларител, Еролин.

Подобни лекарства с подобен механизъм на действие: Allerfex, Diazolin, Dimebon, Dinox, Ketotifen, Nalorius, Peritol, Telfast, Fenkrol, Erius, Desloratadine.

Кое е по-добре - лоратадин или кларитин?

Основният компонент на Claritin е лоратадин (и веществото се съдържа в таблетки и сироп в същата концентрация, както при лоратадин).

Като фармацевтичен еквивалент, лекарствата се различават значително по цена. Кларитинът, произведен от Schering-Plough, е много по-скъп от руския.

Лоратадин и деслоратадин, разлики

Деслоратадин е основният метаболит на Лоратадин, но вече принадлежи към третото поколение антихистамини.

Основната разлика между тях и техните предшественици е, че те не могат да повлияят на QT-интервала.

Препаратите от второ поколение могат да блокират калиевите канали на сърдечния мускул, което е свързано с развитието на аритмия и удължаване на QT интервала. Вероятността за този страничен ефект се увеличава:

  • когато се комбинира с лоратадин макролиди, антимикотици, антидепресанти;
  • когато се използва лекарството със сок от грейпфрут;
  • при пациенти с тежка чернодробна дисфункция.

Сравнителни проучвания на Лоратадин и Деслоратадин (в сравними дози) не показват разлики между техните показатели за токсичност (количествени и качествени).

Кое е по-добре: цетиризин или лоратадин?

Цетиризин е антихистаминово лекарство от второ поколение, силно селективен антагонист на периферния рецептор хистамин Н1 тип. Общите свойства за всички лекарства от второ поколение са:

  • бързо начало на ефекта;
  • минимална тежест на антихолинергичните и седативни ефекти, когато се използват в терапевтични дози;
  • продължителност на действието;
  • липсата на тахифилаксия на фона на продължителна употреба.

Лекарството се характеризира със способността да прониква добре в кожата, като по този начин ефективно елиминира кожните прояви на алергия.

По време на пост-маркетинговия проучвания срещу заявление вещество цетиризинов записани редки, но потенциално сериозни нежелани реакции: хемолитична анемия, анафилаксия, агресивна реакция suorogi, холестаза, халюцинации, гломерулонефрит, суицидни мисли и за самоубийство, хепатит, тежка хипотония, лицево-челюстна дискинезия, мъртво тромбоцитопения.

Cetrin или Loratadine - което е по-добре?

Цетринът е по-скъп аналог на цетиризин. Неговата основа е същата активна съставка - цетиризин. Лекарството е предпочитано за облекчаване на кожни прояви на алергии.

Лоратадин и алкохол

Лекарството не потенцира инхибиторния ефект на алкохола върху централната нервна система.

Лоратадин по време на бременност и кърмене

Данните за употребата на лекарството по време на бременност са много малки. Проучванията при животни не показват риск от репродуктивна токсичност. Въпреки това, производителят препоръчва да се избягва употребата на лекарството при бременни жени.

Физико-химичните данни показват, че активното вещество на лекарството и неговите метаболити се екскретират в кърмата. Тъй като, следователно, не може да се изключи потенциалният риск за бебето, Loratadine не се препоръчва да се приема по време на кърмене.

Отзиви за Loratadine

Лоратадин е един от най-популярните антиалергични лекарства сред лекарствата от второ поколение. Той проявява значително по-голяма антихистаминна активност в сравнение с някои аналози, което се обяснява с по-висока сила на свързване с периферните H1-рецептори.

Преглед на лекари потвърждават факта, че Loratadine е лишен от седация, не засилва ефекта на етанол, не притежава кардиотоксично действие, почти не взаимодейства с други лекарства и не причинява пристрастяване.

Според пациенти, сироп и алергични хапчета Лоратадин е ефективен и достъпен продукт, който действа дълго време и е много нежен. Освен това е удобно да се вземат (както за възрастни, така и за малки деца).

Трябва да се отбележи, че прегледите на Loratadine Teva са почти идентични с тези на евтини руски лекарства, които се произвеждат под същото търговско наименование.

Колко е Loratadine?

Цената на Лоратадин зависи от компанията, която произвежда това лекарство. Така например, цената на Loratadine таблетки от ОАО Tatkhimpharmpreparaty е 27-35 рубли. за опаковане № 10 и 7 таблетки Лоратадина-Тева могат да бъдат закупени средно по 150 рубли. Цената на сиропа е 125-150 рубли.

Цена Loratadine в Украйна от 5,8 UAH. Толкова много се произвежда в Харков Лоратадин Стома. Цената на лекарствената фармацевтична компания "Darnitsa" малко по-висока - около 9-11 UAH. Средната цена на сиропа е 28 UAH.

Лоратадин не се предлага под формата на мехлем, но в аптеките можете да намерите назалния “Grippferon с лоратадин”. Лекарството се използва за лечение на грип и ARVI, включително при пациенти с алергичен ринит. Можете да го купите средно за 200 рубли.

Показания за употреба

Уртикария, ангиоедем, зимна болест, алергичен ринит, конюнктивит, дерматит, неинфекциозно-алергична форма на бронхиална астма, лекарствена алергия. Облекчава алергичните реакции при ухапвания от насекоми.

Начин на употреба

Възрастни и деца над 12 години се приемат по 1 таблетка (10 mg) лоратадин веднъж дневно. Деца на възраст между 2 и 12 години се предписват: с телесно тегло до 30 kg, 1/2 таблетка, с телесно тегло над 30 kg, 1 таблетка веднъж дневно.

Курсът на лечение е от 10 до 15 дни. В някои случаи лекарят определя курса на лечение индивидуално (от 1 до 28 дни).

Странични ефекти

Много рядко лоратадин причинява повръщане и сухота в устата.

Противопоказания

Свръхчувствителност към компонентите на лекарството, периода на кърмене. Деца на възраст под 2 години е препоръчително да не се използва лоратадин под формата на таблетки.

бременност

По време на бременността лоратадин се използва само когато очакваният терапевтичен ефект надвишава възможния отрицателен ефект върху плода и детето.

Взаимодействие с други лекарства

При едновременна употреба с еритромицин, кетоконазол, циметидин повишава концентрацията на лоратадин в кръвта.

свръх доза

Когато се използва лекарството във високи дози, може да се наблюдава повишаване на сърдечната честота, сънливост и главоболие. Когато се появят тези симптоми, трябва да се консултирате с лекар.

Формуляр за освобождаване

10 таблетки в блистерна опаковка. На 1 или 2 контурни опаковки в картонена кутия.

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява на сухо място, недостъпно за деца, при температура не по-висока от + 25 ° С.

Срок на годност 2 години. Не използвайте лекарството по-дълго от срока на годност, посочен на опаковката!

Издава се без рецепта.

структура

Активна съставка: 1 таблетка съдържа лоратадин 0,01 g;
помощни вещества: лактоза, картофено нишесте, нискомолекулен медицински поливинилпиролидон, калциев стеаринова киселина.

допълнително

Някои пациенти могат да развият зависим от дозата седативен ефект. Не използвайте лекарството по-дълго от предписания период, без да се консултирате с лекар!

За Повече Информация Относно Вида Алергии