Основен Животни

Деслоратадин: указания за употреба и характеристики на лекарството

Антихистаминовото лекарство Desloratadine, произведено от израелски и руски компании, е популярно сред лекарите и пациентите поради продължителното му действие, липсата на странични ефекти и високата ефективност. Той има много аналози и се използва за лечение на пациенти с различни заболявания, както в ролята на основните, така и на спомагателните лекарства.

Деслоратадин - антихистаминови лекарства от трето поколение

Деслоратадин (Dezloratadine) е блокер H1-рецептори. Той е основният активен метаболит на лоратадин, но за разлика от него има по-голяма продължителност на действие. Той спира освобождаването на хистамин и левкотриен С4 от мастните клетки, благодарение на това предотвратява появата на алергична реакция.

Деслоратадин надвишава лоратадин 3 пъти в активност.

Desloratadine - популярен, високо ефективен, безопасен антихистаминов медикамент от последното поколение

По този начин, Desloratadine принадлежи към броя на антихистаминови лекарства от 3-то поколение и има:

  • сърбеж;
  • антиалергичен;
  • антиексудативно действие.

Лекарството намалява пропускливостта на капилярите, което му позволява да предотврати образуването на оток, а също така елиминира спазми на гладките мускули. В същото време, той не показва седативно действие и при спазване на препоръчителната доза не влияе върху координацията на движенията и скоростта на психомоторните реакции, а също така няма кардиотоксичен ефект. Следователно, когато приемате Desloratadine, за разлика от антихистамините от предишни поколения, сънливост не се наблюдава.

Ефектът след прием на Desloratadine се запазва за един ден.

Състав и форма за освобождаване

Лекарството се предлага под формата на кръгли, двойно изпъкнали таблетки, покрити със синьо покритие. Всяка от тях съдържа 5 mg активна съставка - деслоратадин.

Като помощни вещества се използват:

  • микрокристална целулоза;
  • предварително желирано нишесте;
  • колоиден силициев диоксид.

За производството на мембранно покритие се използват:

  • лактоза монохидрат;
  • алуминиев индигокармин лак;
  • Валиум;
  • титанов диоксид;
  • макрогол 400.

Руската компания Vertex AO и израелският производител Teva Pharmaceutical Industries Ltd. Лекарството се пакетира в блистери по 10 таблетки, всяка от които е опакована в картонена кутия.

Показания за употреба

Лекарството се предписва за:

  • сезонен и целогодишен алергичен ринит;
  • хронична идиопатична уртикария;
  • комплексна терапия, включително антибиотици и други потенциално опасни от гледна точка на развитието на алергични лекарства.

Противопоказания

Деслоратадин не може да се използва за:

  • бременност и кърмене;
  • фенилкетонурия;
  • непоносимост към лактоза;
  • свръхчувствителност към лекарствените компоненти.

Лекарството не се предписва за премахване на симптомите на алергии при деца под 12-годишна възраст.

Понякога лечението се предписва на деца под 12 години, но по-възрастни от една година за или ½ таблетка. Тази практика може да се осъществи при липса на възможност да се даде на детето лекарство в специална форма на детски сироп.

Днес много антихистамини, включително пълните аналози на Desloratadine, се предлагат под формата на сиропи с приятен вкус, предназначени специално за деца.

Специални инструкции

При наличие на бъбречна недостатъчност, самолечението с Desloratadine е неприемливо. В такива ситуации лекарството може да се прилага изключително от лекар под строгия контрол на състоянието на пациента.

Може да се приема в комбинация с други лекарства и алкохол. В много проучвания не е открит никакъв неблагоприятен ефект от клинично значение.

Как да приемате Desloratadine при възрастни и деца - инструкции

Лекарството се прилага перорално. Необходимо е да се приема веднъж дневно, за предпочитане по едно и също време, независимо от храненето. Таблетката не трябва да се дъвче. Измива се с много вода.

Продължителността на употребата зависи от продължителността на запазване на признаците на алергия или препоръките, получени от лекаря.

Възможни нежелани реакции

Безопасността на Desloratadine се потвърждава от много клинични проучвания. Въпреки това, в някои случаи това може да причини:

  • главоболие, халюцинации, гърчове, тревожност, безсъние;
  • сухота в устата, повишен билирубин, гадене, коремна болка, диария;
  • задух;
  • поява на чувство на умора;
  • повишена чувствителност към светлина;
  • мускулни болки.

Аптека за почивка и цени

Деслоратадин се отпуска от аптеките без лекарско предписание. Цената на лекарството зависи от производителя и варира от 105 до 170 рубли.

Какво може да замени Desloratadine - маса

  • алергичен ринит;
  • уртикария.
  • бременност и кърмене;
  • свръхчувствителност към лекарството;
  • възраст на децата до 12 години.
  • филмирани таблетки;
  • сироп.
  • таблетки;
  • сироп.
  • кърмене;
  • генетични наследствени заболявания;
  • свръхчувствителност към компонентите;
  • възраст до 2 години (сироп) и до 3 години (хапчета).
  • филмирани таблетки;
  • капка.
  • бременност и кърмене;
  • бъбречна недостатъчност;
  • свръхчувствителност към компонентите;
  • възраст до 6 месеца (капки) и до 6 години (хапчета).

Аналози Деслоратадин - фотогалерия

Характеристики на лекарството Desloratadine - видео

Отзиви

Добър генеричен за лечение на различни видове алергични реакции, ниската цена е благоприятна за широко приложение. Хареса ми всичко. Използвам в клиничната практика за лечение на уртикария и други алергични реакции. Препоръчвам ви да имате домашно лекарство, особено по време на развитието на алергичните заболявания.

Искоростинская О.А.

https://protabletky.ru/desloratadine/#otzivi

Дълго време страдам от кожни алергии. Обострянията се наблюдават главно в извън сезона (есен и пролет). На кожата се появяват неприятни сърбящи, неясни розови петна. Не много естетичен и грозен. Сърбежът е по принцип отделна история. Първоначално се лекува (естествено, по препоръка на лекар) със слаби лекарства - калциев глюконат, лоратадин. Практически няма резултат от такова лечение. Петната упорито не изчезнаха, само избледняха малко. На следващия етап лекарят ми предписа гореспоменатия деслоратадин. Естествено, тези хапчета бяха по-силни от обичайния лоратадин: вечерта слънцето изчезна без следа. Но... на следващата сутрин отново бяха на ръцете и врата ми. Накратко, тези симптоми на алергия бяха отстранени само за кратко време. Долен ред - Бях предписани силни хормонални средства за алергии. Така че това лекарство е най-честото лекарство при симптоми на алергия и не е особено ефективно. Това е моето мнение. И цената, между другото, не е малка. Прочетете повече в Otzovik: https://otzovik.com/review_4704408.html

ELSA222

https://otzovik.com/review_4704408.html

Имам кошер, хронична форма. Често тялото е покрито с обрив и обикновено не зависи от нищо. Понякога мога просто да пия вода и да се оцветя. Ето защо, периодично прекарвам в пиене някои антихистамин наркотици. Често ги сменям, защото има тенденция да се свивам с него - за последен път си купих Desloratadine. Започнах да го приемам с повишено внимание, защото използвах обичайния лоратадин. Деслоратадин, метаболит на Лоратадин, е три пъти по-силен от последния. Въпреки, че лекарят каза, че приемането на хапчето не зависи от храната, практиката показва, че е по-добре да го приемате на празен стомах. И след прием няма нищо за най-малко един час. Тогава действието е много по-силно.

Helen20012

https://otzovik.com/review_5399031.html

По този начин Desloratadine е ефективно и безопасно лекарство, което ви позволява бързо да елиминирате симптомите на алергии.

Деслоратадин - инструкции за употреба, индикации, състав, форма на освобождаване, странични ефекти, аналози и цена

Когато се появи алергичен сърбеж, лекарите предписват Desloratadine, който е хистамин блокер. За възрастни, лекарството се предлага под формата на таблетки, за деца - под формата на сироп. И двата вида лекарства потискат проявата на алергични симптоми, те действат безопасно. Прочетете инструкциите им за употреба, за да използвате правилно лекарството.

деслоратадин на наркотици

Според фармакологичната класификация на лекарствата, деслоратадин принадлежи към блокерите на хистаминовите рецептори и антиалергичните лекарства. Това означава, че се използва като лекарство за премахване на сърбеж, зачервяване и кожни обриви. Това действие се осигурява от работата на активното вещество на лекарството - деслоратадин.

структура

Лекарството се предлага под формата на таблетки за възрастни и сироп за деца. Тяхното описание и състав са дадени в таблицата:

Сини таблетки с покритие от филм с кръгла двуизмерна форма, вътре в бял цвят

Бистра малинова течност с вкус на малина

Концентрацията на деслоратадин в mg

Калциев хидрофосфат дихидрат, поливинилов алкохол, микрокристална целулоза, титанов диоксид, царевично нишесте, макрогол, талк, алуминиев лак на база индиго кармин, магнезиев стеарат, жълт железен оксид

Вода, пропиленгликол, кармоизин, разтвор на сорбитол, аромат на малина, лимонена киселина, натриев бензоат, трилон Б, захар

10 бр. в пакет

Консерви от 60 мл с мерителна лъжица

Фармакодинамика и фармакокинетика

Антихистаминовото лекарство е хистамин рецепторен блокер, характеризиращ се с дълготраен ефект. Активното вещество е първичен активен метаболит на лоратадин. Лекарството потиска каскадата от алергично възпаление, освобождава провъзпалителни цитокини, хемокини, интерлевкини. Лекарството инхибира продуктите:

  • неутрофилно активирани супероксидни аниони;
  • адхезия на еозинофили, освобождаване на хистамин, простагландин и левкотриен;
  • експресия на селектинови молекули;
  • освобождаване на хистамин от зависим от периферния рецептор имуноглобулин;
  • остър алергичен бронхоспазъм.

Това води до предотвратяване развитието и облекчаването на хода на алергичните реакции. Лекарството притежава антипервутично и антиексудативно действие, намалява пропускливостта на капилярите, не позволява да се развие тъканният оток, спазъм на гладките мускули. Деслоратадин не засяга централната нервна система, няма седативен ефект и не забавя скоростта на психомоторните реакции. Той започва да действа в рамките на половин час след приемането му и работи 24 часа на ден.

Активната субстанция се абсорбира добре от стомашно-чревния тракт, определя се в кръвната плазма след половин час и достига максималната си концентрация в рамките на три часа. Лекарството се свързва с плазмените протеини с 85%, не се натрупва, не прониква в кръвно-мозъчната бариера, неговата употреба не се влияе от употребата на сок от грейпфрут и прием на храна. Метаболизмът на веществото се осъществява в черния дроб чрез хидроксилиране, отделяно от бъбреците и червата за 40-60 часа.

Показания за употреба

Използвайте лекарството, за да елиминирате симптомите на алергичен ринит (кихане, назален секрет, сърбеж, подуване, задръстване), сърбеж и зачервяване на очите, сълзене, кашлица. Лекарството третира уртикария, свързана с нейните симптоми - обриви и пареща кожа. Лекарят предписва лекарството, след като лекарят установи индивидуалните особености на пациента.

Деслоратадин за детски сироп

Desloratadine Syrup ИНСТРУКЦИЯ

Лекарство (нормално)

Търговско име: Desloratadine
Производител: АД "Технолог", гр. Уман, област Черкаси, Украйна
Форма на продукта: Сироп 0,5 mg / ml, 60 ml в кутии № 1
Удостоверение за регистрация № UA / 14407/01/01
Заповед на Министерството на здравеопазването № 291 от 19.05.2015 г.
Валидност на удостоверението за регистрация: от 19.05.2015 г. до 19.05.2020 г.
Заявител: АД "Технолог", гр. Уман, област Черкаси, Украйна
Международно непатентно наименование: Desloratadine
Синонимно име:
Съставът на активните съставки 1 ml сироп съдържа 0,5 mg деслоратадин
ATS код: R06AX27
Условия за почивка без рецепта
Позволена реклама: Да
Време за съхранение: 2 години

структура

активна съставка: деслоратадин;

1 ml сироп съдържа 0,5 mg деслоратадин;

ексципиенти: пропиленгликол; разтвор на сорбитол, не кристализира; лимонена киселина; натриев бензоат (Е 211); Трилон Б; бяла кристална захар; ароматизатор на малина, багрило кармоизин (E 122); пречистена вода.

Форма за дозиране

Основни физико-химични свойства: прозрачна течност с малинов цвят с характерна малинова миризма.

Фармакологична група

Антихистамини за системно приложение. Деслоратадин.

ATX код R06A X27.

Фармакологични свойства

Деслоратадин е селективен блокер на периферните хистаминови Н1 рецептори, няма седативен ефект. Деслоратадин - основният активен метаболит на лоратадин. В хода на предклиничните проучвания на деслоратадин и лоратадин не са установени качествени или количествени разлики по отношение на токсичността на двете лекарства в сравними дози (като се вземе предвид концентрацията на деслоратадин).

След прилагане лекарството селективно блокира периферните Н1-хистаминови рецептори и не прониква през кръвно-мозъчната бариера.

Многобройни изследвания показват, че в допълнение към антихистаминната активност, деслоратадин има антиалергични и противовъзпалителни ефекти. Установено е, че деслоратадин потиска каскада от различни реакции, които са в основата на развитието на алергично възпаление, а именно:

  • изолиране на провъзпалителни цитокини, включително IL-4, IL-6, IL-8 и IL-13;
  • изолиране на про-възпалителни хемокини, такива като RANTES;
  • продуциране на супероксиден анион чрез активирани полиморфонуклеарни неутрофили;
  • адхезия и хемотаксис на еозинофили;
  • експресия на адхезионни молекули като Р-селектин;
  • IgE-зависима секреция на хистамин, простагландин D2 и левкотриен С4;
  • остър алергичен бронхоспазъм при проучвания при животни.

Деслоратадин започва да се открива в кръвната плазма в рамките на 30 минути след прилагането й. Деслоратадин контролира симптомите в рамките на 24 часа. Максималната концентрация на деслоратадин в кръвната плазма се достига след средно 3 часа, полуживотът е средно 27 часа, а степента на кумулация на деслоратадин съответства на неговия полуживот (приблизително 27 часа) и честотата на употреба (1 път на ден). Бионаличността на деслоратадин е пропорционална на дозата в диапазона от 5 до 20 mg.

Деслоратадин умерено (83-87%) се свързва с плазмените протеини. Когато се използва деслоратадин в доза от 5 до 20 mg 1 път дневно в продължение на 14 дни, няма признаци на клинично значима кумулация на лекарството.

При провеждане на фармакокинетични проучвания в педиатрична практика е установено, че показателите AUC и Cmax на деслоратадин (когато се използват в препоръчителни дози) могат да се приравнят на същите показатели при възрастни, които приемат деслоратадин под формата на сироп в доза 5 mg.

Проучванията показват, че деслоратадин не инхибира CYP3A4 или CYP2D6 и не е нито субстрат, нито инхибитор на P-гликопротеин.

Храната (мастна, висококалорична закуска) или сокът от грейпфрут не влияят върху разпределението на деслоратадин.

свидетелство

За да се елиминират симптомите, свързани с алергичен ринит, като кихане, секреция на носа, сърбеж, подуване и запушване на носа, както и сърбеж и зачервяване на очите, разкъсване, сърбеж на небцето и кашлица.

Да се ​​елиминират симптомите, свързани с уртикария, като сърбеж и обриви.

Противопоказания

Свръхчувствителност към деслоратадин, лоратадин или към някоя от съставките на лекарството.

Взаимодействие с други лекарства и други видове взаимодействия

Не са открити клинично значими промени в плазмената концентрация на деслоратадин с едновременна употреба с еритромицин, кетоконазол, азитромицин, флуоксетин или циметидин. Деслоратадин НЕ увеличава отрицателния ефект на алкохола върху психомоторната функция.

Поради факта, че ензимът, отговорен за метаболизма на деслоратадин, не е установен, взаимодействието с други лекарства не може да бъде напълно изключено.

Функции на приложението

Деслоратадин не увеличава ефектите на алкохола, като психомоторна дисфункция и сънливост.

Използването на лекарството при пациенти с тежка бъбречна недостатъчност трябва да се извършва под наблюдението на лекар.

Лекарството съдържа сорбитол, така че не трябва да се използва при пациенти с вродена непоносимост към фруктоза.

Да се ​​използва по време на бременност или кърмене.

Безопасността на употребата на лекарството при бременни жени не е установена, затова не се препоръчва употребата на деслоратадин по време на бременност.

Деслоратадин прониква в кърмата, така че на жените, които кърмят, не се препоръчва да използват лекарството.

Способност да влияе на скоростта на реакция при шофиране на превозни средства или други механизми.

Пациентите трябва да бъдат информирани, че много рядко може да възникне сънливост, която може да повлияе на способността им да управляват кола и сложни машини.

Дозировка и приложение

За да се елиминират симптомите, свързани с алергичен ринит (включително интермитентни и персистиращи) и уртикария, деслоратадин се използва независимо от храненето в посочените по-долу дози.

  • на възраст от 6 до 11 месеца: 2 ml сироп (1 mg деслоратадин) 1 път на ден;
  • на възраст от 1 до 5 години, 2,5 ml сироп (1,25 mg деслоратадин) 1 път на ден;
  • от 6 до 11 години: 5 ml сироп (2,5 mg деслоратадин) 1 път дневно.

Възрастни и деца над 12 години: 10 ml сироп (5 mg деслоратадин) 1 път дневно.

За дозиране на лекарството се препоръчва използването на мерителна лъжица с раздели.

Продължителността на лечението зависи от тежестта на заболяването.

Лечението на интермитентния алергичен ринит (симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извършва, като се вземат предвид данните за анамнезата: спират се след изчезването на симптомите и се възстановяват след рецидивите. За персистиращ алергичен ринит (симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

Ефикасността и безопасността на употребата на сироп за деца под 6-месечна възраст не са установени, поради което не се препоръчва употребата му при пациенти от тази възрастова група.

свръх доза

В случай на предозиране се използват стандартни мерки за отстраняване на неабсорбираното активно вещество и се прилага симптоматично лечение.

При употребата на деслоратадин в доза до 45 mg (което е 9 пъти по-висока от препоръчваната) не се наблюдават клинично значими нежелани реакции, вероятно увеличаващи се прояви на нежелани реакции.

Деслоратадин не се отстранява чрез хемодиализа; възможността за нейното отстраняване чрез перитонеална диализа не е установена.

Нежелани реакции

Най-честите нежелани реакции са умора, сухота в устата и главоболие. Между възрастта на 6 и 23 месеца най-честите нежелани събития са били диария, повишена температура и безсъние.

Други нежелани реакции, които са докладвани много рядко по време на постмаркетинговия период, са изброени по-долу.

Нарушаване на психиката: халюцинации.

От страна на нервната система: замаяност, сънливост, безсъние, психомоторна хиперактивност, гърчове.

От страна на сърцето: тахикардия, сърцебиене.

От страна на храносмилателния тракт: коремна болка, гадене, повръщане, диспепсия, диария, сухота в устата.

От страна на черния дроб и жлъчните пътища: повишени нива на чернодробните ензими, повишени нива на билирубин, хепатит.

От мускулно-скелетната и съединителната тъкан миалгията.

Общи нарушения: реакции на свръхчувствителност (например анафилаксия, ангиоедем, диспнея, сърбеж, обрив и уртикария).

Срок на годност

Условия за съхранение

Да се ​​съхранява в оригиналната опаковка при температура не по-висока от 30 o C.

Да се ​​съхранява на недостъпно за деца място.

опаковане

На 60 мл в банки. На 1 буркан заедно с мерителна лъжица в опаковка от картон.

Категория за почивка

производител

Местоположението на производителя и неговия адрес на мястото на дейност

Украйна, 20300, обл. Мануилски, 8.

Използвайте интервали, за да разделите маркерите. Използвайте единични кавички (') за фрази.

Lordes® (сироп) деслоратадин

инструкция

  • руски
  • казахски руски

Търговско име

Международно непатентно име

Форма за дозиране

Сироп 2,5 mg / 5 ml

структура

1 ml сироп съдържа

активна съставка - деслоратадин 0,5 mg,

помощни вещества: пропиленгликол (монопропилен гликол), безводна лимонена киселина, натриев цитрат, натриев бензоат, динатриев едетат, захароза (рафинирана захар), сорбитол 70% разтвор, бета-каротин (lukarotene 1 CWD Y), червен AC (E129), Вкус Tutti Frutti (AG 7322), пречистена вода.

описание

Прозрачен оранжев сироп с характерен мирис.

Фармакотерапевтична група

Антихистамини със системно действие. Антихистамини на системното действие други. Деслоратадин.

ATX код R06AX27

Фармакологични свойства

Фармакокинетика

Беше разкрита биоеквивалентността на лекарството под формата на таблетки и сироп. Деслоратадин започва да се определя в кръвната плазма в рамките на 30 минути след приложението. Максималната концентрация на деслоратадин (Cmax) в плазмата се постига средно след 3 часа (Tmax). Бионаличността на деслоратадин е пропорционална на дозата от 5 до 20 mg. Установено е, че храната (мазна калорична закуска) или сокът от грейпфрут не влияят на разпределението на деслоратадин. Деслоратадин умерено (83 - 87%) се свързва с плазмените протеини. Не прониква през кръвно-мозъчната бариера, преминава през плацентарната бариера и в кърмата. Подложен на интензивен метаболизъм. Основният метаболитен път на деслоратадин е хидроксилиране в позиция 3 с образуването на 3-ОН-деслоратадин, комбиниран с глюкуронид. Когато се използва деслоратадин в доза от 5 до 20 mg веднъж дневно в продължение на 14 дни, не са открити признаци на клинично значима кумулация на лекарството. Степента на кумулация на деслоратадин съответства на неговия полуживот и честота на употреба (веднъж дневно). Времето на полуживот (Т1 / 2) е 20-30 часа (средно 27 часа). Деслоратадин се елиминира от тялото като глюкуронидно съединение. Малка част от дозата се екскретира непроменена с изпражненията и урината.

фармакодинамика

Деслоратадин, активната съставка в Lordes, е селективен блокер на периферните хистаминови H1 рецептори. Деслоратадин е основният активен метаболит на лоратадин. Не са открити качествени или количествени несъответствия в токсичността на деслоратадин и лоратадин в сравними дози (като се вземе предвид концентрацията на деслоратадин). Механизмът на действие на деслоратадин е да блокира освобождаването на хистамин и левкотриен С4 от мастните клетки, като по този начин предотвратява развитието и улеснява протичането на алергичните реакции. Има антиалергично, антисърбево и антиексудативно действие. Намалява пропускливостта на капилярите, предотвратява развитието на тъканни отоци, премахва спазъм на гладките мускули. Деслоратадин не прониква съответно в кръвно-мозъчната бариера, не предизвиква сънливост и не променя скоростта на психомоторните реакции.

Показания за употреба

- сезонен и целогодишен алергичен ринит

- хронична идиопатична уртикария

Дозировка и приложение

Лекарството се приема през устата.

Разклатете добре преди употреба.

Деца: от 1 до 5 години, 2,5 ml (1/2 мерителна лъжица - 1,25 mg) от лекарството веднъж дневно; от 6 до 11 години на 5,0 ml (1 измерена лъжица - 2,5 mg) веднъж дневно;

Възрастни и тийнейджъри (на възраст от 12 до 12 години) 10,0 ml сироп (5,0 mg) веднъж дневно.

LORDES® се приема независимо от храната. Курсът на лечение се предписва от лекаря индивидуално.

DESLORATADIN (DESLORATADIN)

сироп 0,5 mg / ml 60 ml може, № 1

№ UA / 14407/01/01 от 19.05.2015 г. до 19.05.2020 г. Без рецепта Б.

Таблица. p / o 5 mg блистер, №10

№ UA / 13810/01/01 от 02.08.2014 г. до 08.22.2019 г. Без рецепта Б

Дата на добавяне: 03/05/2019

Препоръчани аналози с пълна информация:

да елиминира симптомите, свързани с:

  • алергичен ринит като кихане, назален секрет, сърбеж, подуване и запушване на носа, както и сърбеж и зачервяване на очите, сълзене на очите, сърбеж на небцето и кашлица;
  • уртикария като сърбеж и обриви.

Лекарството се приема перорално, независимо от храненето.
Деца на възраст:
6-11 месеца: 2 ml сироп (1 mg деслоратадин) 1 път на ден;
1 година - 5 години: 2,5 ml сироп (1,25 mg деслоратадин) 1 път дневно;
6-11 години: 5 ml сироп (2,5 mg деслоратадин) 1 път на ден.
Възрастни и юноши на възраст от 12 години: 10 ml сироп (5 mg деслоратадин) 1 път дневно.
За правилното измерване на дозата на сиропа, използвайте дозиращото устройство, поставено в опаковката (пипета-дозатор, който има градуирани деления от 0,5 до 2,5 ml).
Продължителността на лечението зависи от тежестта на заболяването.
Терапията на интермитентния алергичен ринит (симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извършва, като се вземат предвид данните за анамнезата: спрете след изчезването на симптомите и се възобновете след повторното им появяване.
За персистиращ алергичен ринит (симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

  • да се елиминират симптоми, свързани с алергичен ринит, като кихане, назален секрет, сърбеж, подуване и запушване на носа, както и сърбеж и зачервяване на очите, разкъсване, сърбеж на небцето и кашлица;
  • да елиминира симптомите, свързани с уртикария, като сърбеж и обриви.

Лекарството се приема перорално, независимо от храненето.
Деца: от 6 до 11 месеца: 2 ml сироп (1 mg деслоратадин) 1 път на ден;
От 1 до 5 години: 2,5 ml сироп (1,25 mg деслоратадин) 1 път на ден;
От 6 до 11 години: 5 ml сироп (2,5 mg деслоратадин) 1 път на ден.
Възрастни и тийнейджъри от 12 години: 10 ml сироп (5 mg деслоратадин) 1 път дневно.
За дозиране на лекарството се препоръчва да се използва дозираща лъжица или дозираща чаша с подходящи разделители.
Продължителността на лечението зависи от тежестта и хода на заболяването.
Лечението на интермитентния алергичен ринит (симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извършва, като се вземат предвид данните за анамнезата: спират се след изчезването на симптомите и се възобновяват след повторното им появяване. В случай на персистиращ алергичен ринит (симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици), е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

елиминиране на симптомите, свързани с алергичен ринит (кихане, назален секрет, сърбеж, подуване и запушване на носа, сърбеж и зачервяване на очите, разкъсване, сърбеж в небцето и кашлица), уртикария (сърбеж, обрив).

възрастни и деца на възраст над 12 години трябва да приемат лекарството в доза от 5 mg (1 таблетка) веднъж дневно, независимо от храненето. Препоръчва се лекарството да се приема редовно в същото време на деня. Хапчето трябва да се поглъща цели, да не се дъвче и да се притиска с малко количество вода. Продължителността на лечението зависи от тежестта и хода на заболяването.
Лечението на интермитентния алергичен ринит (симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извършва, като се вземат предвид данните за анеми: спират се след изчезването на симптомите и се възобновяват след повторното им появяване. За персистиращ алергичен ринит (симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

отстраняване на симптомите, свързани с:
алергичен ринит (кихане, секреция на носа, сърбеж, подуване и запушване на носа, както и сърбеж и зачервяване на очите, поливане, сърбеж и кашлица);
уртикария (сърбеж, обрив).

Eridez-Darnitsa е предназначен за перорално приложение. Възрастни и деца над 12 години използват по 1 таблетка (5 mg) 1 път на ден, независимо от храненето. Хапчето се поглъща цяла с вода. Eridez-Darnitsa е желателно да се вземат редовно, по едно и също време на деня.
Продължителността на лечението се определя от тежестта и хода на заболяването.
Терапията на интермитентния алергичен ринит (симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извършва, като се вземат предвид данните за анамнезата: спрете след изчезването на симптомите и се възобновете след повторното им появяване.
За персистиращ алергичен ринит (симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.

таблетки. Премахване на симптомите, свързани с:

  • алергичен ринит (виж ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА);
  • уртикария (вж. ФАРМАКОЛОГИЧНИ СВОЙСТВА).

Сироп. За да се елиминират симптомите, свързани с алергичен ринит (кихане, ринорея, сърбеж, подуване на лигавицата и запушване на носа, сърбеж в очите, сълзене и конюнктивна хиперемия, сърбеж в небцето и кашлица). Да се ​​елиминират симптомите, свързани с уртикария, като сърбеж и обрив.

таблетки. Възрастни и юноши (на възраст 12 години): 1 таблетка 1 път дневно, независимо от храненето, за да се елиминират симптомите, свързани с алергичен ринит (включително интермитентни и персистиращи алергични ринити) и уртикария.
Лечението на интермитентния алергичен ринит се извършва, докато симптомите не се елиминират и могат да бъдат възобновени, когато те се появят отново (симптоми повече от 4 дни в седмицата и повече от 4 седмици) могат да бъдат предложени на пациенти за продължително лечение през периодите на алергена.
Деца. Има ограничени данни от клинични проучвания за ефикасността на употребата на таблетки деслоратадин при юноши на възраст 12-17 години (вж. НЕЖЕЛАНИ РЕАКЦИИ).
Ефикасността и безопасността на употребата на таблетки Erius® при деца под 12-годишна възраст не е установена.
Сироп. За да се елиминират симптомите, свързани с алергичния ринит (включително интермитентни и персистиращи) и уртикария, Erius ® се използва независимо от приема на храна в следните дози: възрастни и юноши (≥12 години) - 10 ml сироп (5 mg деслоратадин) 1 път на ден.
Терапията на интермитентния алергичен ринит (симптоми по-малко от 4 дни в седмицата или по-малко от 4 седмици) трябва да се извършва, като се вземат предвид данните за анамнезата: спрете след изчезването на симптомите и се възобновете след повторното им появяване.
За персистиращ алергичен ринит (симптоми повече от 4 дни в седмицата или повече от 4 седмици) е необходимо да се продължи лечението през целия период на контакт с алергена.
Деца. Ефикасността и безопасността при употреба на Erius ® сироп при деца на възраст под 6 месеца не е установена.
Лекарството не се препоръчва за деца на възраст под 6 месеца за лечение на хронична идиопатична уртикария и деца под 12 месеца за лечение на алергичен ринит. За лечение на деца се използва следният режим на дозиране:

  • на възраст 6-11 месеца - 2 ml сироп (1 mg деслоратадин) веднъж дневно;
  • на възраст от 1 до 5 години - 2,5 ml сироп (1,25 mg деслоратадин) 1 път на ден;
  • на възраст 6–11 години, 5 ml сироп (2,5 mg деслоратадин) 1 път на ден.

Коментари

Няма коментари за този материал. Бъдете първите, които коментират

За Повече Информация Относно Вида Алергии